W ciemności

Film pt. W ciemności to nowy polski film, którego reżyserem jest pani Agnieszka Holland. Film ten został oparty na książce pt. „In The Sewers of Lvov„, której autorem jest Robert Marshall. Akcja tego dramatu wojennego toczy się w kanałach Lwowa podczas drugiej wojny światowej. W filmie Leopolda Sochę zagrał ceniony polski aktor Robert Więckiewicz, a w filmie towarzyszą mu: Benno Fürmann, Agnieszka Grochowska, Maria Schrader, Marcin Bosak, a także Kinga Preis.


Opis filmu od dystrybutora: Katolik… grzesznik… drobny złodziejaszek… Leopold Socha, Polak ze Lwowa – przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ich życie.


Trailer filmu W ciemnościFilm Agnieszki Holland to polski oficjalny kandydat do tegorocznej nagrody Oscara w kategorii: „najlepszy film nieanglojęzyczny”. Angielski tytuł to „In Darkness”. Polska premiera filmu odbyła się 5 stycznia 2012 roku.W ciemnościMożesz także pobrać film na dysk:

Czas pobierania: ok 15 minut (17 Mbit/s)


0 komentarze: